Przewóz osób. Co wybrać komunikację miejską czy autokar?

wie niemożliwe. Zawsze należy wtedy poszukać przedsiębiorstw, które oferują przewozy autokarowe śląskie.Co lepsze ? autokar vs. pociągPorównując autokar do pociągu- na pierwszy rzut oka może...Autobusy miejskie i międzymiastowe s

Dodane: 14-08-2015 13:15
Przewóz osób. Co wybrać komunikację miejską czy autokar? Autobusy miejskie i międzymiastowe są, jakie są. Rzadko znajdzie się pasujące połączenie, o określonym terminie i z dobra ilością miejsc. Jeśli mamy dużą grupę ludzi to odszukanie transportu jest prawie niemożliwe. Zawsze należy wtedy poszukać przedsiębiorstw, które oferują .Co lepsze ? autokar vs. pociągPorównując autokar do pociągu- na pierwszy rzut oka może...Autobusy miejskie i międzymiastowe są, jakie są. Rzadko znajdzie się pasujące połączenie, o określonym terminie i z dobra ilością miejsc. Jeśli mamy dużą grupę ludzi to odszukanie transportu jest prawie niemożliwe. Zawsze należy wtedy poszukać przedsiębiorstw, które oferują .

Co lepsze ? autokar vs. pociąg

Porównując autokar do pociągu- na pierwszy rzut oka może wydawać się, że pociąg będzie lepszy. Jednak ma on swoje ograniczenia, których wynajęty autokar nie ma! Pociągi jak wiadomo jeżdżą po torach, nie ma torów, nie ma pociągów. Problematyczne są też trasy, które nie zawsze doprowadzą nas do celu bezpośrednio. Często bywa tak, że musimy się przesiadać i to nawet po kilka razy, co z dużą grupą np. dzieci stwarza problem.

Na tych polach autokar wygrywa z pociągiem. Czy jest coś w czym autokar jest gorszy od pociągu? Chyba tylko cena przejazdu, ale biorąc pod uwagę obecne ceny i ich tendencję wzrostową to może się okazać, że już niedługo pociąg będzie nieopłacalnym transportem dla zorganizowanych grup.


Zróżnicowanie środków transportu

Można przebierać spośród wielu środków transportu mając do przewiezienia zorganizowaną grupę. Nie ważne czy jest to wycieczka szkolna, grupy turystyczne czy drużyna sportowa jadąca na kolejny mecz.

Organizator lub menedżer (w przypadku sportowców) musi zastanowić jak chce swoją grupę dowieźć bezpiecznie i szybko na miejsce. Ma w tej materii duże pole do wyboru: autokary, pociąg, busy, komunikacja miejsca czy PKS. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, niektóre będą bardziej odpowiednie, inne mnie zależnie od sytuacji.


Kilka faktów o transporcie

Transport (łac. transportare ? przenieść, przewieźć) ? przemieszczanie ludzi, ładunków (przedmiot transportu) w przestrzeni przy wykorzystaniu odpowiednich środków (środków transportu).

Potrzeby transportowe należą do grupy potrzeb wtórnych człowieka i są związane z faktem różnego rozmieszczenia przestrzennego zasobów, skupisk ludzkich i miejsc pracy. Transport towarzyszył ludzkości od samych początków rozwoju cywilizacji. Jest to, obok łączności, dział gospodarki, które zwiększają użyteczność dóbr poprzez ich przemieszczanie w przestrzeni. Transport jest ściśle powiązany z pozostałymi działami gospodarki. Jego rozwój warunkuje ich rozwój i odwrotnie ? gorszy rozwój gospodarki lub transportu wiąże się z pogorszeniem sytuacji odpowiednio w transporcie i gospodarce12. W połączeniu z logistyką oraz spedycją, transport wchodzi w skład branży TSL (transport-spedycja-logistyka).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Transport© 2019 http://www.touchingeurope.waw.pl/