Pielęgnacja mebli dębowych

meble dębowe do salonu sklepMeble dębowe powinny być utrzymywane w dobrym stanie, aby mogły na długo służyć osobom dokonującym ich zakupu.
Dlatego należy co jakiś czas przeprowadzać ich konserwację.
Dzięki temu będzie można zachowywać na dłużej wszystkie właściwości posiadane przez meble dębowe.
Powinny być one także w odpowiedni sposób czyszczone i pielęgnowane.
Czyszczenie mebli dębowych może być wykonywane przy użyciu środków powszechnie dostępnych w sprzedaży oraz przy użyciu bardziej specjalistycznych środków dostępnych w fachowych sklepach meblowych.
Podobnie jest w przypadku zaplanowanej pielęgnacji mebli dębowych.

Najprostsza pielęgnacja tego rodzaju mebli może być dokonywana przy użyciu podstawowych środków dostępnych w każdych sklepach.

Gatunkiem typowym jest Quercus robur L.

meble dębowe do salonu sklep
Dąb (Quercus L.) ? rodzaj drzew, rzadziej wysokich krzewów, zaliczony do rodziny bukowatych (Fagaceae Dumort.).
Należy do niego ok.
200 gatunków występujących prawie wyłącznie w strefie umiarkowanej półkuli północnej oraz w wyższych partiach gór strefy tropikalnej.

Najdalej na południe występują na Wyspach Sundajskich.

Gatunkiem typowym jest Quercus robur L..

Dąb w Polsce osiąga zwykle wysokość do 50 m i pierśnicę do 2 m.

Kończy cykl wzrostowy w wieku 120?200 lat, dojrzałość rębną osiąga w wieku 120 lat, żyje przeciętnie 600?1000 lat.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dąb

Hygge - o co chodzi?

Hygge - ostatnio bardzo silny trend.
Obejmuje szeroko pojęty styl zycia - aranżacje wnętrz, sposób spędzania wolnego czasu, budowanie przytulnego charakteru w mieszkaniu, stawianie na komfort, wygodę i spokój.

Oczywiście ojczyzną tego sposobu spędzania wolnego czasu jest Dania - kraj najszczęśliwszych na świecie ludzi.

No dobrze - ale w czym tkwi fenomen tego zjawiska, jakim jest hygge? Trzeba nauczyć się szczęścia z drobnych rzeczy, które wypełniają naszą codzienność - z cynamonowego rogalika, z wieczoru z lampką wina, ze światła świec, z czasu spędzonego na kanapie pod kocem, z ciepłej i aromatycznej herbaty, z pięknego i przytulnego wnętrza. Tak naprawdę nie ma w tym nic trudnego, jednak dla zapracowanych i zagonionych mieszkańców większości naszego globu, takie zatrzymania się na chwilę, celebrowanie momentów wydaje się niemożliwe..

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: